Списание Българи"
Časopis Balgari

 


Списание Българи" е  културно-информационен двумесечник на гражданско сдружение “Възраждане”. Излиза от 2001 г.  с  финансовата подкрепа на Министерството на културата на Чешката република. Списанието се списва на български език. Предназначено е за българите в Чехия, но е отворено за цялата българска диаспора. Разпространява сред българските общности и техните дружества в Чехия, в културни институции, библиотеки и университети в България и Чехия.
Списанието е наградено от Министерството на културата на България с плакет и почетна грамота “За принос в развитието и популяризирането на българската култура” .

Časopis Balgari je určen představitelům bulharských organizací v České republice a zájemcům z řad bulharské menšiny. Cílem tohoto periodika, je udržovat a rozvíjet bulharskou kulturu, posilování identity, zvyšování sebevědomí svých čtenářů a jejich vzdělávání v historickém a kulturním dědictví. Dále si klade za úkol informovat o kulturních, politických a jiných událostech, majících vztah k bulharské menšině. Časopis také přispívá k udržování bulharštiny v českém prostředí. Za svou několikaletou existenci časopis Balgari prokázal svou nezastupitelnou  a nenahraditelnou funkci jako hlavní informační  zdroj v tištěné podobě pro bulharskou menšinu napříč všemi věkovými a sociálními kategoriemi.  Časopis klade velký důraz na aktuálnost reflektovaných politických a kulturních událostí v Bulharsku a ze života bulharské menšiny v České republice a je vyhledávaným a oblíbeným médiem. V současné době jsou Balgari moderně vyhlížející časopis. Zároveň časopis Balgari začal plnit i významnou úlohu ohledně včasné informovanosti krajanů o blížících se kulturních akcích a prezentacích umělců, kteří jsou častokrát zváni přímo z Bulharska občanským sdružením Vazraždane a Bulharským kulturním institutem v Praze.je určen představitelům bulharských organizací v České republice a zájemcům z řad bulharské menšiny. Cílem tohoto periodika, je udržovat a rozvíjet bulharskou kulturu, posilování identity, zvyšování sebevědomí svých čtenářů a jejich vzdělávání v historickém a kulturním dědictví. Dále si klade za úkol informovat o kulturních, politických a jiných událostech, majících vztah k bulharské menšině. Časopis také přispívá k udržování bulharštiny v českém prostředí. Za svou několikaletou existenci časopis Balgari prokázal svou nezastupitelnou  a nenahraditelnou funkci jako hlavní informační  zdroj v tištěné podobě pro bulharskou menšinu napříč všemi věkovými a sociálními kategoriemi.  Časopis klade velký důraz na aktuálnost reflektovaných politických a kulturních událostí v Bulharsku a ze života bulharské menšiny v České republice a je vyhledávaným a oblíbeným médiem. V současné době jsou Balgari moderně vyhlížející časopis. Zároveň časopis Balgari začal plnit i významnou úlohu ohledně včasné informovanosti krajanů o blížících se kulturních akcích a prezentacích umělců, kteří jsou častokrát zváni přímo z Bulharska občanským sdružením Vazraždane a Bulharským kulturním institutem v Praze.

Главен редактор: Мария Захариева

Редакционен екип: д-р Красимира Мархолева, Красимир Проданов

Коректор: д-р Десислава Вилимовска

Сътрудници: Снежана Тасковова, Пламен Тотев, Даниела Горчева, Минка Атанасова, Раиса Андонова-Щурм, Златна Костова, Луиза Станева, Здравка Славова, Деница Проданова, д-р Десислава Вилимовска, Петя Константинова, Сирма Зидаро-Коунова, Евгения Бернщайн, Наталия Бояджиева, Васил Самоковлиев, Иво Ангелов

Дизайн: Владислав Цонев

Контакт:
o.s. Vazraždane
Vocelova 3
120 00 Praha 2
Тел: 00420/ 777 196 322
e-mail: balgari@atlas.cz